Hírek, cikkek2012 Londoni Olimpia versenynaptárOlimpia eredményekOlimpiai hírek minden mennyisségben magyarulOlimpia 2012

Missy Franklin szeretne Phelps babérjaira törni

Akár Phelps babérjaira is törhet a Londoni olimpián az amerikai úszóválogatott 17 éves női tagja, a 47-es lábméretű, 187 centi magas Missy Franklin, aki – a nők versenyében eddig egyedülálló módon – hét számban próbál szerencsét a jövő héten kezdődő olimpián.

Missy Franklin amerikai úszónő

Franklin egyéniben 100 és 200 méteres gyorsúszásban, 100 és 200 méteres hátúszásban, a 4×100-as és a 4×200-as gyorsváltóban, valamint a 4×100-as vegyesváltóban is indul – és mindegyikben legalább a döntőre esélyes. Amennyiben a coloradói születésű úszónak sikerülne hét érmet szereznie, akkor rekordot dönt, eddig ugyanis a nők közül még senki nem nyert hatnál több érmet olimpián (a német Kristin Otto 1988-ban hat aranyat szerzett). Nem esélyes mindegyik számban, de a 100 és a 200 méteres hátúszáson az elsők közé várják, csakúgy, mint a 4×100-as gyorsváltóban, ami nem rossz egy középiskolai tanulótól.