Hírek, cikkek2012 Londoni Olimpia versenynaptárOlimpia eredményekOlimpiai hírek minden mennyisségben magyarulOlimpia 2012

London 2012 – A férfi vízilabda-válogatott a szerbekkel, a női az amerikaiakkal egy csoportban

A london 2012 nyári játékok pólótornájának hatcsapatos csoportjait kialakító szombati sorsolás eredményeképpen az olimpiai bajnoki címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott egy csoportba került a nagy rivális, idei Európa-bajnok, tavaly Világliga-nyertes szerb csapattal. További roppant nehéz riválisnak ott van még a januári, eindhoveni Eb másik döntőse, Montenegró együttese.
A nőknél a magyar csapat – amely négy esztendeje Pekingben negyedik lett az ötkarikás játékokon – az Ázsia-bajnok Kínát, a Pán-amerikai Játékokon első Egyesült Államokat és az áprilisi trieszti ötkarikás selejtezőtornát megnyerő Spanyolországot kapta londoni csoporttársnak.
A férfiválogatott éppen a szerbekkel kezd az olimpián, a nők pedig az amerikaiakkal nyitják a csoportmérkőzéseket.