Hírek, cikkek2012 Londoni Olimpia versenynaptárOlimpia eredményekOlimpiai hírek minden mennyisségben magyarulOlimpia 2012

Aranyérmes a női kajak négyes

Aranyérmet nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina összeállítású kajaknégyes 500 méteren a londoni olimpia szerdai versenynapján.
Kattints a képre a nagyobb fotóért.

A magyar női kajaknégyes az olimpián londonban 2012

A magyar női kajak négyes a célban a londoni olimpián

Aranyérmes női kajak négyes londonban

A Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina összeállítású magyar négyes (a második hajóban, elölről) ünnepel, miután megnyerték a 2012-es londoni nyári olimpia női kajaknégyes 500 méteres döntőjét a Dorney falu melletti Eton Dorney evezőspályán.

Az elmúlt három évben a magyar kvartett győzött ebben a számban a világbajnokságokon, a júniusi, zágrábi Európa-bajnokságon azonban csak harmadik lett, s ezért sokan féltették is. Storcz Botond szövetségi kapitány előzetesen ugyanakkor azt mondta: szerinte megint a nagy rivális németekkel “meccselhetnek” majd Szabóék a győzelemért, de a lengyelek és a fehéroroszok hajója is ott lehet az élcsoportban.

A magyar négyes előfutam-győzelemmel került a nyolcas döntőbe, ahol remekül rajtolt, s az Eb-második fehéroroszokkal, valamint a németekkel együtt érkezett a táv feléhez. Az utolsó 200 méterhez érkezve aztán már tisztán a magyarok vezettek, s bár a riválisok megpróbáltak velük tartani, méterről méterre növelték előnyüket. A finis már nem tartogatott izgalmakat, egyértelműen a magyarok hajója ért elsőként a célba.

“Hihetetlenül boldog vagyok, csodálatos érzés elsőként áthaladni a célvonalon – mondta Kovács a döntőt követően. – Nagyon készültünk erre, sikerült három olimpiai ezüst után aranyat nyerni.”

Kovács Katalin pályafutása harmadik ötkarikás aranyérmét szerezte, míg a többiek először állhatnak majd az olimpiai dobogó tetejére.
Magyarország női kajakos kvartettje az ötkarikás játékokon 1992-ben, Barcelonában tudott diadalmaskodni legutóbb. Azóta mindig a németek nyerték ezt a számot. A négyes a sportág 21. magyar olimpiai diadalát aratta.